Co będziemy robić w listopadzie?

W listopadzie i grudniu proponujemy warsztaty, na których będziemy wykonywać przedmioty dekoracyjne - świeczniki, stroiki, obrazy roślinne. Będą również zajęcia okolicznościowe z okazji Święta Niepodległości, warsztaty Mikołajkowe oraz Dzień Otwarty wraz z kiermaszem rękodzieła nie tylko gipsowego. Odwiedzajcie nas na fejsie, żeby nie przegapić fajnych zajęć :-)

Pałacowe ozdoby

Zachwycasz się pięknymi wrocławskimi kamienicami z odnowionymi sztukateriami? Mieszkanie w przedwojennej kamienicy z klimatem to Twoje skryte marzenie? Interesujesz się architekturą? A może w zaciszu domowym tworzysz swoje własne rękodzieła - arcydzieła? Warsztaty, które proponujemy, powinny trafić w Twoje gusta:-)

Proponujemy Ci wykonanie gipsowych ozdób do Twojego wnętrza. Gips jest materiałem naturalnym, nietoksycznym, biodegradowalnym, a ozdoby z niego wykonane, są bardzo trwałe i estetyczne. Tu, w Pracowni Sztukatorskiej, co-nieco wiemy o gipsie i sztukateriach ;-)

Rozeta to zwykle okrągły lub owalny element dekoracyjny montowany na suficie pod żyrandolem. W ostatnim czasie rozetki "zeszły" z sufitów na ściany, tworząc niezwykle efektowne, oryginale dekoracje, dobrze komponujące się również z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Na zajęcia przygotujemy kilka wzorów niewielkich rozet (o średnicy 20-30 cm). Na doby początek Twojej pałacowej kolekcji wybierzesz 3 sztuki. A może wcielisz się w sztukatora i spróbujesz zrobić odlewy? 

Swoją kolekcję będziesz mógł pomalować/zawoskować/pozłocić wedle upodobania. Podpowiemy jak pomalować i jak zamontować, aby Twoje pierwsze sztukaterie długo cieszyły oko i wywoływały efekt "ŁAŁ" u odwiedzających Cię znajomych i przyjaciół ;)

Terminy: zajęcia odbywają się w soboty od 5.11 do 26.11, godz. 10.30 i trwają 3 godziny.

Rezerwacja miejscmailowo: sztukatorrafal@gmail.com lub telefonicznie: 601 307 264.

 Prosimy o dokonywanie zapisów do piątku do godz. 16.00 - ułatwi nam to przygotowanie zajęć.

Cena: 100 zł za osobę/miejsce. Płatność gotówką na miejscu lub przelewem. Nie posiadamy terminala płatniczego.

Link do wydarzenia facebook

Świąteczny stroik  - warsztaty rodzinne

Wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy udowodniono już wielokrotnie. Ten radosny czas oczekiwania na Gwiazdkę widać najlepiej w marketach, które równocześnie ze zniczami i chryzantemami oferują choinki i bombki ;-) 

Postanowiliśmy wpisać się w ten trend i zorganizować zajęcia z wyprzedzeniem, abyście w gorączce świątecznych porządków i zakupów znaleźli również czas na chwilę kreatywnego relaksu z najbliższymi.

Na warsztatach wykonamy 2 ozdoby: Stroik - wianek i Stroik - świecznik. Bazą do stroików będą gipsowe okrągłe elementy (rozetki) o średnicy około 20 cm. Stroiki ozdobimy ornamentami i elementami dekoracyjnymi odciśniętymi w masie samoutwardzalnej. Na koniec wszystko pomalujemy, pozłocimy, posypiemy świątecznym brokatem. 

Przygotujemy wszystkie potrzebne materiały, a także szyszki z podwrocławskich lasów i klej na gorąco, jeśli chcielibyście dodatkowo dozdobić stroiki własnymi ozdobami. 

Terminy: Zajęcia odbywają się w soboty od 5.11 do 17.12, godz. 14.00 i trwają 3 godziny.

Rezerwacja miejscmailowo: sztukatorrafal@gmail.com lub telefonicznie: 601 307 264. Prosimy o dokonywanie zapisów do piątku do godz. 16.00 - ułatwi nam to przygotowanie zajęć.

Cena

  • 1 osoba dorosła: 120 zł ( 2 stroiki)
  • 1 osoba dorosła +1 dziecko 120 zł (2 stroiki), każde kolejne dziecko 60 zł (1 stroik)
  • wykonanie tylko Stroika z masy samoutwardzalnej: 90 zł
  • zakup baz/rozetek pod stroiki: 30 zł za sztukę

Płatność gotówką na miejscu lub przelewem. Nie posiadamy terminala płatniczego.

Link do wydarzenia facebook

Roślinny obraz - warsztaty kreatywne

Przełom jesienno-zimowy to czas specyficznych roślin - wrzosów, traw, chryzantem, szyszek i różnego typu iglaków, z których można wyczarować efektowne kompozycje.

Przynieś na warsztaty rośliny, które chcesz uwiecznić na obrazie. Nie przejmuj się, jeśli zapomnisz lub nie znajdziesz czasu, przygotujemy wazon zieleni.

Z roślin ułożysz kompozycję, a następnie odciśniesz ją w glinie. Potem wszystko zalejesz gipsem, a kiedy wyschnie - pomalujesz. Twój roślinny obraz z pewnością będzie niepowtarzalną ozdobą i przyniesie Ci wiele satysfakcji z własnoręcznego wykonania.

Terminy: Zajęcia odbywają się w niedzielę od 6.11, do 27.11, godz. 10.30 i trwają 3 godziny.

Rezerwacja miejsc: mailowo: sztukatorrafal@gmail.com lub telefonicznie: 601 307 264. Prosimy o dokonywanie zapisów do soboty do godz. 16.00 - ułatwi nam to przygotowanie zajęć.

Cena: 70 zł osoba/miejsce.

Płatność gotówką na miejscu lub przelewem. Nie posiadamy terminala płatniczego.

Link do wydarzenia facebook

104 lata niepodległości - warsztaty bardzo kreatywne :-)

Zapraszamy na bardzo kreatywne, specjalne warsztaty z okazji Święta Niepodległości.

Na zajęciach spróbujemy wykonać przedmioty dekoracyjne z naszymi symbolami narodowymi. 

Wykorzystamy różne techniki (rzeźbienie, odciskanie, malowanie, woskowanie, pozłacanie) i materiały (papier, glina, gips). Użyjemy całej naszej wyobraźni i kreatywności, a przy tym będziemy się świetnie bawić. Nie ubierajcie się odświętne, bo z pewnością trochę się pobrudzimy :-) Najbardziej kreatywnych uczestników nagrodzimy drobnymi upominkami.

Termin: 11 listopada godzina 14.00, czas trwania do 3 godzin.

Rezerwacja miejsc: mailowo: sztukatorrafal@gmail.com lub telefonicznie: 601 307 264. Prosimy o dokonywanie zapisów do dnia 10 listopada do godz. 16.00 - ułatwi nam to przygotowanie zajęć.

Cena

  • 40 zł osoba/miejsce
  • 30 zł osoba/miejsce dla rodzin od 2+2
  • 30 zł osoba/miejsce dla uczestników Wrocwalk Marathonu 

Serdecznie zapraszamy :-)

Grudniowa rozpiska już wkrótce!


Komentarze

Popularne posty