Warsztaty

Jak się przygotować?


Pracownia Sztukatorska to miejsce, w którym króluje gips - biały, sypki proszek, który po dodaniu do wody i wylaniu do formy, zamienia się w ciało stałe. Ale zanim to nastąpi, gips lubi się integrować z osobą, z którą pracuje. Białe ślady na ubraniach to jego ulotna wizytówka, która na szczęście szybko znika po strzepnięciu ręką. Aby czuć się komfortowo i ciągle nie sprawdzać, gdzie się znowu ubrudziłeś, wybierając się na warsztaty nie ubieraj się jak do cioci na imieniny; najlepiej załóż sprane dżinsy i starą bluzę, czy co tam masz do chodzenia po domu, kiedy nikt nie widzi 😉

Od nas dostaniesz gustowny bawełniany fartuszek lub koszulkę, oczywiście w białym kolorze, aby gipsowe łapki nie rozpraszały Cię w trakcie pracy twórczej. Wiemy, że ubrudzone ręce najlepiej wyciera się o siebie 😉A jeśli Twoje paznokcie akurat wczoraj były na manicure, dostaniesz do kompletu jednorazowe rękawiczki.

Praca twórcza czasem bywa tak wymagająca, jak ostatnie metry wspinaczki na Śnieżkę. W takich chwilach z pomocą przychodzi czekolada. Kilka kostek gorzkiej doda Ci energii, aby Twoje dzieło było niepowtarzalne. Do tego kawa, herbata i woda bez ograniczeń.

Wygląda na to, że musisz jedynie założyć stare ciuchy i włączyć pozytywny nastrój, bo reszta to już nasza robota. Dasz radę! 

 

Oferta warsztatów


Zapraszamy dorosłych i dzieci od lat 7 (mniejsze dzieci z Opiekunem). Oferta jest skierowana do rodzin, dziadków z wnukami, grup koleżeńsko-sąsiedzkich, kółek zainteresowań, osób, które lubią sobie coś dziubać niespiesznie, przy niezobowiązującej rozmowie i kawie. Nie ma jak twórcza praca w gronie rodziny czy znajomych, którzy szczerze Ci powiedzą, co myślą 😮

Wszystkie zajęcia rozpoczynają się od omówienia zasad bezpieczeństwa i wprowadzenia do tematu warsztatów. Uczestnikom zapewniamy odzież ochronną, ciepłe i zimne napoje oraz przekąski.

 

Dobry start, czyli malować każdy może - malowanie gotowych odlewów gipsowych. To może być początek Twojej przygody ze sztukateriami. Od czegoś trzeba zacząć, a potem to już samo pójdzie 😊
Zajęcia skierowane do:
 • dzieci, które lubią duuużo malować i posypywać brokatem 😀
 • osób które nie lubią się brudzić (odlewanie zostawiają Sztukatorowi, bo on to lepiej zrobi), ale chciałyby mieć niebanalną ozdobę czy dekorację, własnoręcznie pomalowaną i dopasowaną do kolorystyki swojego wnętrza
 • osób, które chcą spróbować czegoś nowego.
Do wyboru kilkanaście różnych odlewów, szeroka paleta farb, złoceń, brokatów, wosków. Istnieje możliwość zakupu innego modelu, jeśli w ofercie warsztatowej nie znajdziesz nic dla siebie.
Ilość osób 4-14. Czas trwania 2 - 2,5 godziny. 

Warsztaty tematyczne to oferta, która jest ciągle rozwijana, dopasowywana do Waszych potrzeb i naszych możliwości. Poniżej przykładowe zajęcia:

 • Gipsowe obrazki - wykonanie odlewów i malowanie tabliczek/obrazków z motywem kwiatowym
 • Gipsowy wianek – malowanie i zdobienie przygotowanego elementu w formie wianka
 • Świeczniki – wykonanie i ozdobienie świecznika 
 • Gips i glina – stworzenie własnej kompozycji przy zastosowaniu techniki odciskania w glinie i utrwalania w gipsie.
 • Dekoracje i ozdoby – odlewy i zdobienie wybranych elementów.
 • Warsztaty okolicznościowe - Walentynki, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Dzień Mamy, Dzień Dziecka.
Ilość osób 4-14. Czas trwania do 3 godzin.

  

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych


Od amatora do sztukatora - cykl 4 kameralnych spotkań odsłaniających tajniki pracy sztukatora. Uczestnicy zajęć zapoznają się z materiałami i formami wykorzystywanymi w pracach sztukatorskich; poznają rodzaje sztukaterii, techniki wykonania i jej zastosowanie; wykonają kilka elementów o różnym stopniu trudności, począwszy od prostych odlewów, poprzez elementy ciągnione z szablonu do wykonania elementu z własnego projektu. 
Ilość osób 3-8. Czas trwania: 4 spotkania po ok. 3 godziny. 

Udekoruj sobie dom – zaskocz rodzinę, przyjaciół i sąsiadów nowym, niepowtarzalnym wystrojem swojego domu. Przyjdź i wykonaj własnoręcznie, ale pod okiem Sztukatora, odlewy wybranych elementów. Cena i czas trwania warsztatu zależą od rodzaju wybranych modeli.

 

Tego jeszcze nie było, czyli Kreatywne urodziny, Twórcze spotkanie ze znajomymi, czy po prostu Coś innego.

 

Wybierz temat spotkania z naszej oferty Warsztatów tematycznych lub zaproponuj własny, zobaczymy co się da zrobić😎 i zaproś Przyjaciół do Pracowni. 
Dla Ciebie i Twoich gości przygotujemy:
 • jednorazowe, ekologiczne kubki, talerzyki, sztućce
 • ciepłe i zimne napoje oraz przekąski
 • fartuszki/koszulki ochronne
 • prezent dla solenizanta/jubilata/gościa honorowego
 • dekoracja sali – balony, girlandy, baner – za dodatkową opłatą
Istnieje możliwość zlecenia kompleksowej organizacji imprezy - cena ustalana indywidualnie.
Ilość osób 4-14. 

Aktualne oferty warsztatów i eventów są zamieszczone na profilu facebooka.

Zapraszamy do kontaktu:
Sztukator - 601 670 811
Ekipa Sztukatora - 601 307 264 

Komentarze

Popularne posty