Warsztaty


Pierwszy raz w pracowni Sztukatora. Jak się przygotować.


Pracownia Sztukatorska to miejsce, w którym króluje gips - biały, sypki proszek, który po dodaniu do wody i wylaniu do formy, zamienia się w ciało stałe. Ale zanim to nastąpi, gips lubi się integrować z osobą, z którą pracuje. Białe ślady na ubraniach to jego ulotna wizytówka, która na szczęście szybko znika po strzepnięciu ręką. Aby czuć się komfortowo i ciągle nie sprawdzać, gdzie się znowu ubrudziłeś, wybierając się na warsztaty nie ubieraj się jak do cioci na imieniny; najlepiej załóż sprane dżinsy i starą bluzę, czy co tam masz do chodzenia po domu, kiedy nikt nie widzi 😉

Od nas dostaniesz gustowny fartuszek,  aby gipsowe łapki nie rozpraszały Cię w trakcie pracy twórczej. Wiemy, że ubrudzone ręce najlepiej wyciera się o siebie 😉A jeśli Twoje paznokcie akurat wczoraj były na manicure, dostaniesz do kompletu jednorazowe rękawiczki.

Praca twórcza czasem bywa tak wymagająca, jak ostatnie metry wspinaczki na Śnieżkę. W takich chwilach z pomocą przychodzi czekolada. Kilka kostek gorzkiej doda Ci energii, aby Twoje dzieło było niepowtarzalne. Do tego kawa, herbata i woda bez ograniczeń.

Wygląda na to, że musisz jedynie założyć stare ciuchy i włączyć pozytywny nastrój, bo reszta to już nasza robota. Dasz radę! 


Aktualna oferta warsztatów tutaj

 

Orientacyjna oferta warsztatów


Zapraszamy dorosłych i dzieci od lat 7 (mniejsze dzieci z Opiekunem). Oferta jest skierowana do rodzin, dziadków z wnukami, grup koleżeńsko-sąsiedzkich, kółek zainteresowań, osób, które lubią coś tworzyć niespiesznie, przy niezobowiązującej rozmowie i kawie. 


Dobry start, czyli malować każdy może - malowanie gotowych odlewów gipsowych. To może być początek Twojej przygody ze sztukateriami. Od czegoś trzeba zacząć, a potem to już samo pójdzie 😊

Zajęcia skierowane do:
 • dzieci, które lubią duuużo malować i posypywać brokatem 😀
 • osób które nie lubią się brudzić (odlewanie zostawiają Sztukatorowi, bo on to lepiej zrobi), ale chciałyby mieć niebanalną ozdobę czy dekorację, własnoręcznie pomalowaną i dopasowaną do kolorystyki swojego wnętrza
 • osób, które malowały już na wszystkim oprócz gipsu :-)
Do wyboru wiele gotowych odlewów w formie dekoracyjnych rozet, listew i dekorów, szeroka paleta farb, złoceń, brokatów, wosków. 
Ilość osób 4-12. Czas trwania 2 - 2,5 godziny. 

Warsztaty tematyczne to oferta, która jest ciągle rozwijana, dopasowywana do Waszych potrzeb i naszych możliwości. Poniżej przykładowe zajęcia:

 • Line Art na gipsie
 • Decoupage na gipsie
 • Portrety roślin
 • Warsztaty rzeźbiarsko-gipsowe
 • Warsztaty odlewania dekoracji i ozdób
 • Warsztaty okolicznościowe - Walentynki, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Dzień Niepodległości
 • Warsztaty kreatywne łączące różne materiały i techniki
Ilość osób 4-12. Czas trwania do 3 godzin.

Letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży - kameralne warsztaty prowadzone w cyklu 5 dniowym od poniedziałku do piątku. Program obejmuje m.in. podstawy pracy sztukatora - wykonanie prostej formy, odlewy, ciągnienie, toczenie, renowacja detalu architektonicznego, poznanie głównych styli w architekturze, spacer po Nadodrzu szlakiem artystów, malowanie i zdobienie dekoracji gipsowych, relaks na patio.
Ilość osób 3-8. Czas trwania do 5 godzin.


Kurs sztukatorski podstawowy z certyfikatem - zajęcia weekendowe odsłaniające tajniki pracy sztukatora. Uczestnicy zajęć zapoznają się z materiałami i formami wykorzystywanymi w pracach sztukatorskich; poznają rodzaje sztukaterii, techniki wykonania i jej zastosowanie; wykonają kilka elementów o różnym stopniu trudności, począwszy od prostych odlewów, poprzez elementy ciągnione z szablonu do wykonania elementu z własnego projektu. Program kursu dostosowujemy do potrzeb osób zainteresowanych.
Ilość osób 2-5. 

 

Tego jeszcze nie było, czyli Kreatywne urodziny, Twórcze spotkanie ze znajomymi, czy po prostu Coś innego.

 

Wybierz temat spotkania z naszej oferty Warsztatów tematycznych lub zaproponuj własny, zobaczymy co się da zrobić😎 i zaproś Przyjaciół do Pracowni. 
Dla Ciebie i Twoich gości przygotujemy:
 • jednorazowe, ekologiczne kubki, talerzyki, sztućce
 • ciepłe i zimne napoje oraz przekąski
 • fartuszki/koszulki ochronne
 • prezent dla solenizanta/jubilata/gościa honorowego
 • dekoracja sali – balony, girlandy, baner – za dodatkową opłatą
Istnieje możliwość zlecenia kompleksowej organizacji imprezy - cena ustalana indywidualnie.
Ilość osób 4-12. 

Zapraszamy do kontaktu: 
tel. 601 307 264     lub    mail: sztukatorrafal@gmail.com.


Komentarze

Popularne posty