Przejdź do głównej zawartości

Sztukator zaprasza:

Dni Otwarte w Pracowni

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli Wam zgłębić tajniki rzadkiego dzisiaj zawodu sztukatora oraz odkryć piękno sztukaterii i ozdób gipsowych. Dołączcie do nas na Dniach Otwartych Pracowni Sztukatorskiej, gdzie czekać będą na Was kreatywne warsztaty, wystawa sztukaterii, zwiedzanie pracowni oraz mini kiermasz rękodzieła lokalnych twórców.

Warsztaty


Aktualna oferta warsztatowa znajduje się TUTAJ
Zarezerwuj miejsce - tutaj

Pierwszy raz w pracowni Sztukatora. Jak się przygotować.


Pracownia Sztukatorska to miejsce, w którym króluje gips - biały, sypki proszek, który po dodaniu do wody i wylaniu do formy, zamienia się w ciało stałe. Ale zanim to nastąpi, gips lubi się integrować z osobą, z którą pracuje. Białe ślady na ubraniach to jego ulotna wizytówka, która na szczęście szybko znika po strzepnięciu ręką. Aby czuć się komfortowo i ciągle nie sprawdzać, gdzie się znowu ubrudziłeś, wybierając się na warsztaty nie ubieraj się jak do cioci na imieniny; najlepiej załóż sprane dżinsy i starą bluzę, czy co tam masz do chodzenia po domu, kiedy nikt nie widzi 😉

Od nas dostaniesz gustowny fartuszek,  aby gipsowe łapki nie rozpraszały Cię w trakcie pracy twórczej. Wiemy, że ubrudzone ręce najlepiej wyciera się o siebie 😉A jeśli Twoje paznokcie akurat wczoraj były na manicure, dostaniesz do kompletu jednorazowe rękawiczki.

Praca twórcza czasem bywa tak wymagająca, jak ostatnie metry wspinaczki na Śnieżkę. W takich chwilach z pomocą przychodzi czekolada. Kilka kostek gorzkiej doda Ci energii, aby Twoje dzieło było niepowtarzalne. Do tego kawa, herbata i woda bez ograniczeń.

Wygląda na to, że musisz jedynie założyć stare ciuchy i włączyć pozytywny nastrój, bo reszta to już nasza robota. Dasz radę! 

 

Orientacyjna oferta warsztatów


Zapraszamy dorosłych i dzieci od lat 7 (mniejsze dzieci z Opiekunem). Oferta jest skierowana do rodzin, dziadków z wnukami, grup koleżeńsko-sąsiedzkich, kółek zainteresowań, osób, które lubią coś tworzyć niespiesznie, przy niezobowiązującej rozmowie i kawie. 


Dobry start, czyli malować każdy może - malowanie gotowych odlewów gipsowych. To może być początek Twojej przygody ze sztukateriami. Od czegoś trzeba zacząć, a potem to już samo pójdzie 😊

Zajęcia skierowane do:
 • dzieci, które lubią duuużo malować i posypywać brokatem 😀
 • osób które nie lubią się brudzić (odlewanie zostawiają Sztukatorowi, bo on to lepiej zrobi), ale chciałyby mieć niebanalną ozdobę czy dekorację, własnoręcznie pomalowaną i dopasowaną do kolorystyki swojego wnętrza
 • osób, które chcą spróbować czegoś nowego.
Do wyboru kilka różnych gotowych odlewów w formie dekoracyjnych rozet, szeroka paleta farb, złoceń, brokatów, wosków. Istnieje możliwość zakupu innego modelu, jeśli w ofercie warsztatowej nie znajdziesz nic dla siebie.
Ilość osób 4-12. Czas trwania 2 - 2,5 godziny. 

Warsztaty tematyczne to oferta, która jest ciągle rozwijana, dopasowywana do Waszych potrzeb i naszych możliwości. Poniżej przykładowe zajęcia:

 • Line Art na gipsie
 • Decoupage na gipsie
 • Kwietne obrazy
 • Gipsowy wianek 
 • Warsztaty okolicznościowe - Walentynki, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Dzień Niepodległości
 • Warsztaty kreatywne łączące różne materiały i techniki
Ilość osób 4-12. Czas trwania do 3 godzin.

Letnie warsztaty dla dzieci i młodzieży - kameralne warsztaty prowadzone w cyklu 5 dniowym od poniedziałku do piątku. Program obejmuje m.in. podstawy pracy sztukatora - wykonanie prostej formy, odlewy, ciągnienie, toczenie, renowacja detalu architektonicznego, poznanie głównych styli w architekturze, spacer po Nadodrzu szlakiem artystów, malowanie i zdobienie dekoracji gipsowych, relaks na patio.
Ilość osób 3-8. Czas trwania do 5 godzin.


Od amatora do sztukatora - cykl kameralnych spotkań odsłaniających tajniki pracy sztukatora. Uczestnicy zajęć zapoznają się z materiałami i formami wykorzystywanymi w pracach sztukatorskich; poznają rodzaje sztukaterii, techniki wykonania i jej zastosowanie; wykonają kilka elementów o różnym stopniu trudności, począwszy od prostych odlewów, poprzez elementy ciągnione z szablonu do wykonania elementu z własnego projektu. 
Ilość osób 2-5. 

 

Tego jeszcze nie było, czyli Kreatywne urodziny, Twórcze spotkanie ze znajomymi, czy po prostu Coś innego.

 

Wybierz temat spotkania z naszej oferty Warsztatów tematycznych lub zaproponuj własny, zobaczymy co się da zrobić😎 i zaproś Przyjaciół do Pracowni. 
Dla Ciebie i Twoich gości przygotujemy:
 • jednorazowe, ekologiczne kubki, talerzyki, sztućce
 • ciepłe i zimne napoje oraz przekąski
 • fartuszki/koszulki ochronne
 • prezent dla solenizanta/jubilata/gościa honorowego
 • dekoracja sali – balony, girlandy, baner – za dodatkową opłatą
Istnieje możliwość zlecenia kompleksowej organizacji imprezy - cena ustalana indywidualnie.
Ilość osób 4-12. 

Zapraszamy do kontaktu: 
tel. 601 307 264     lub    mail: sztukatorrafal@gmail.com.


Komentarze

Popularne posty